Цмин (Безсмертник). Лікувальні фіто трави (пучок 20 г) Код/Артикул 199
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
Лікувальні властивості безсмертника, а також цінність компонентів, що входять до його складу, роблять цю траву важливим інгредієнтом у фітотерапії та народній медицині.
Безсмертник містить флавоноїди, жирні кислоти, каротини, вітаміни С, К, дубильні речовини, глікозиди, мінеральні солі. Також рослина багата на ефірну олію, яка надає їй характерного запаху.
Рослину застосовують для коригування емоційного стану.
Настойка безсмертнику тонізує, є антидепресантом, запобігає нервовій перенапрузі, буде корисно людям, які схильні до стресу, допомагає при пригніченості, втомі, депресії. Є ефективним природним засобом зі спазмолітичною дією. Велика кількість мікроелементів, що входять до його складу, а також вітамінів, дозволяє створювати на його основі дієві препарати від багатьох захворювань.
Відвари з квітів рослини допомагають при шлунково-кишкових захворюваннях, припиняють блювання, вважаються ефективним спазмолітиком.
Основне своє застосування рослина отримала в урології як засіб для лікування хвороб сечовивідних шляхів.
Вона має терапевтичну дію при захворюваннях печінки, жовчного міхура та жовчних шляхів, стимулює функцію шлунка та підшлункової залози, покращує обмін речовин
Призначається при гастриті, панкреатиті, коліті та атонічних запорах.
Безсмертник добре допомагає при гіпертонії, очищає судини від поганого холестерину, збільшує загальний тонус.
Відвар із квітів: кілька ложок сушених квітів заливають окропом і томлять на водяній бані протягом пів години. Вживають відвар 3 десь у день 15 хвилин до їжі. Відвар вважається дієвим жовчогінним засобом. Безсмертник зменшує збільшену печінку, регулює утворення жовчі, покращує обмінні процеси.
Відвари посилюють перистальтику кишківника та тонус жовчного міхура.
Рослина має антибактеріальні властивості, активно виводить пісок та каміння із жовчних проток. Науково доведено, що безсмертник покращує в'язкість та склад жовчі, підвищує вміст холатів, а також знижує рівень холестерину в крові.
У народній медицині цю рослину використовують для боротьби із кишковими паразитами. Відвари безсмертника вбивають лямблії та перешкоджають появі їх яєць. Для цього 20 г трави запарюють у 0,5 літра води та приймають протягом тижня тижня. Деякі вчені називають лямблії «паразитом туги та печалі», оскільки вони є причиною плаксивості, дратівливості. Для лікування лямбліозу необхідно знизити вживання рафінованих вуглеводів, поліпшити відтік жовчі, а також паралельно з лікуванням приймати сорбенти (глина біла) для зняття ознак інтоксикації.
Протипоказання:
- при тривалому застосуванні можливі застійні явища в печінці не можна приймати понад 3 місяці поспіль. Ця група засобів рослини збільшує кров'яний тиск, при гіпертонії тривале прийняття протипоказаний
- ефірна олія рослини у високих дозах може викликати депресивний стан
- шкоду організму рослина може завдати при індивідуальній чутливості
- не рекомендується приймати відвари безсмертника тривалий час, тому що він має властивості накопичуватися в організмі, що негативно впливає на печінку.
- тривале приймання негативно позначиться на стані здоров'я людей, які страждають на гіпертонію та атеросклероз.
- протипоказаний безсмертник при обтураційній жовтяниці – хвороби, яка обумовлена механічною перешкодою відтоку жовчі по жовчовивідних шляхах.
Перед застосуванням відварів цієї рослини необхідно проконсультуватися з лікарем.
Трава зібрана вручну на чистих полях у Полтавській області далеко від доріг та промислового посіву.
Висушена у тіні.
Термін зберігання 12 місяців.
Власне виробництво.